Shot Glass
SG1214 Rugby Shaped Whiskey Liquor Vodka Shot Glass
产品名称 | 双层壁烈酒杯 高档餐厅玻璃杯 个性化橄榄球葡萄酒威士忌酒杯 | |||
产品尺寸 | 高:77毫米 厚:58毫米 容量:50毫升/120ml | |||
颜色 | 透明的 | |||
用法 | 餐具 | |||
材料 | 无铅玻璃 | |||
技术 | 机器制造 | |||
包裹 | 96个/箱 | |||
最小起订量 | 1008 件 | |||
采样时间 | 5-7天 | |||
OEM标志 | 可提供贴花/雕刻/蚀刻工艺 | |||
生产时间 | 15-30天 | |||
SG1215 1.5Oz 2Oz Customize Spray Color Shot Glass
姓名 | 小酒杯 |
规格 | 高:61毫米/厚:49毫米/宽:34毫米/容量:55毫升 |
原厂设备制造商 | 定制颜色 定制Logo 金画 表面蚀刻 激光雕刻 |
用法 | 水、饮料、家居、办公、旅行、礼品、促销 |
交货时间 | 样品需5-7天,批量订单需30-35天 |
最小起订量 | 试订单可接受 |
证书 | SGS/FDA/欧盟 |
SG1216 Cheap Promotional Gifts Recycled glass Shot Glasses 1oz 1.5oz 2oz
Capacity | 1oz – 2oz |
Material | Glass |
OEM | Customized Color Customized Logo Gold Painting Surface Etching Laser Engraving |
Usage | Water, Drink, Home, Office, Travel, Gift, Promotion |
Lead Time | 5-7 days for samples, 30-35 days for mass order |
Color | Custom Color |
MOQ | Trial order acceptable |
Certificate | SGS/FDA/EU |
SG1217 Unique Dick Shaped Penis Shaped Shot Glass Cocktail Glass
Product Name | Penis Shaped Cocktail Glass |
Product Dimensions | H:160mm/90ml |
Colour | Transparent |
Usage | Tableware |
Logo | Decal/Engraved/Etched |
Technology | Handbrown |
Package | 120 pcs/ctn |
Temperature Range | -20°C-150°C |
MOQ | 1000 pcs |
Sample Time | 3-5 days |
OEM | Available |
Production Time | 15-20 days |
SG1208 OEM Custom Logo 1.5oz Standard Shot Glass / 2oz Bar America Party Fluted Shot Glass
| Model | SG1208 |
| Product Dimension | H:61mm/T:49mm/B:34mm/C:1.5oz or 45ml |
| H:55mm/T:53mm/B:40mm/C:2oz or 70ml/W:60g | |
| MOQ | 3024 pcs |
| ≥ 6000 pcs for customizations | |
| Material | Soda-lime glass |
| Packing | 6pcs/box ; 48pcs/carton |
| Certification | FDA&EU Leachable Lead and Cadmium Safety Report |
| Quality control | ISO9001, ISO14001,Totally OEM Quality |
| Deep Processing | Decaling,silk screen printing,etching,sandblasting,engraving, color coating, glass frosting, pate-surpate, outline in gold and glaze spraying. |
| Delivery Terms | FOB/C&F/CIF |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Lead Time | 15 to 20 days after ordered for normal type.For new design drawing confirm within 3 days, mold within 15 days, produce in bulk within 30 days. |
SG1209 OEM Custom Logo 2oz Bar Party Home Tall Shot Glass / 3oz Bar Bent-over Cheater’s Shot Glass
| Model | SG1209 |
| Product Dimension | H:102mm/T:40mm/B:40mm/C:2oz or 60ml/W:170g |
| H:140mm/T:40mm/B:49mm/C:3oz or 100ml/W:140g | |
| MOQ | 3024 pcs |
| ≥ 6000 pcs for customizations | |
| Material | Soda-lime glass |
| Packing | 6pcs/box ; 144pcs/carton |
| Certification | FDA&EU Leachable Lead and Cadmium Safety Report |
| Quality control | ISO9001, ISO14001,Totally OEM Quality |
| Deep Processing | Decaling,silk screen printing,etching,sandblasting,engraving, color coating, glass frosting, pate-surpate, outline in gold and glaze spraying. |
| Delivery Terms | FOB/C&F/CIF |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Lead Time | 15 to 20 days after ordered for normal type.For new design drawing confirm within 3 days, mold within 15 days, produce in bulk within 30 days. |
SG1210 Bar Home Party 1oz Shooting Shot Glass
| Model | SG1210 |
| Product Dimension | H:61mm/TD:49mm/BD:49mm/C:2oz or 70ml |
| H:95mm/TD:47mm/BD:47mm/C:2oz or 70ml | |
| MOQ | 3000 pcs |
| Material | Soda-lime Glass |
| Packing | Inner box and 5-layer export carton |
| Certification | FDA&EU Leachable Lead and Cadmium Safety Report |
| Quality control | ISO9001, ISO14001,Totally OEM Quality |
| Deep processing | Decaling,silk screen printing,etching,sandblasting,engraving, color coating, glass frosting, pate-surpate, outline in gold and glaze spraying. |
| Delivery Terms | FOB/C&F/CIF |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Lead Time | 15 to 20 days after ordered for normal type.For new design drawing confirm within 3 days, mold within 15 days, produce in bulk within 30 days. |
SG1212 Football Shaped Shot Glass 2oz
| Name | SG1212 Football Shaped Shot Glass 2oz |
| Product Dimension | H:72mm/T:60mm/B:43mm/C:2oz or 60ml/W:78g |
| MOQ | 1000 pcs |
| ≥ 1000 pcs for customizations | |
| Material | High borosilicate glass heat-resistant cold material |
| Packing | 6pcs/box ; 144pcs/carton |
| Certification | FDA&EU Leachable Lead and Cadmium Safety Report |
| Quality control | ISO9001, ISO14001,Totally OEM Quality |
| Deep Processing | Decaling,silk screen printing,etching,sandblasting,engraving, color coating, glass frosting, pate-surpate, outline in gold and glaze spraying. |
| Delivery Terms | FOB/C&F/CIF |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Lead Time | 15 to 20 days after ordered for normal type.For new design drawing confirm within 3 days, mold within 15 days, produce in bulk within 30 days. |
SG1211 Golf Ball Shaped Shot Glass 2oz
| Name | SG1211 Golf Ball Shaped Shot Glass 2oz |
| Product Dimension | H:72mm/T:60mm/B:43mm/C:2oz or 60ml/W:78g |
| MOQ | 1000 pcs |
| ≥ 1000 pcs for customizations | |
| Material | High borosilicate glass heat-resistant cold material |
| Packing | 6pcs/box ; 144pcs/carton |
| Certification | FDA&EU Leachable Lead and Cadmium Safety Report |
| Quality control | ISO9001, ISO14001,Totally OEM Quality |
| Deep Processing | Decaling,silk screen printing,etching,sandblasting,engraving, color coating, glass frosting, pate-surpate, outline in gold and glaze spraying. |
| Delivery Terms | FOB/C&F/CIF |
| Payment Terms | T/T, L/C |
| Lead Time | 15 to 20 days after ordered for normal type.For new design drawing confirm within 3 days, mold within 15 days, produce in bulk within 30 days. |
SG1213 Custom Color Square Shot Glasses for Bar Party 2oz
Name | Colored Square Shot glasses |
Specification | H:59mm/T:50mm/B:42mm/C:70ml |
OEM | Customized Color Customized Logo Gold Painting Surface Etching Laser Engraving |
Usage | Water, Drink, Home, Office, Travel, Gift, Promotion |
Lead Time | 5-7 days for samples, 30-35 days for mass order |
MOQ | Trial order acceptable |
Certificate | SGS/FDA/EU |









